3 způsoby, jak se zbavit vrásek na čele

Jak začínáme stárnout, začíná se pomalu měnit i naše pleť. Kromě toho, že není tak plná jako v době, kdy jsme končili povinnou školní docházku nás začínají trápit hluboké vrásky na čele. Co vše je způsobuje a jak se jich můžete zkusit zbavit si povíme v dnešním článku.

Ideální by bylo, kdybychom celý život vypadali na dvacet. Bohužel, kolem 25. roku života nám začne pozvolna ubývat kolagen. Ten je zodpovědný za zdraví našeho pohybového aparátu (obsahují ho chrupavky, které chrání naše kosti a klouby před nadměrným třením) a za mladistvý vzhled kůže.

Čím méně ho máme, tím horší je její pružnost. (A to nejen v obličeji, ale i všude jinde po těle.) Každý úsměv, nebo pozvednuté obočí tedy nevyhnutelně vede k prohlubování stávajících, ale i nově vzniklých vrásek.

Pokud vás zajímá, jak na vrásky na čele, budeme rádi, když budete pokračovat ve čtení.

odstranění vrásek na čele

Jak vznikají vrásky na čele

První, co nás v souvislosti s vráskami napadne je to, že vznikají vlivem naší mimiky. Znáte nejčastější příčiny vzniku vrásek na čele?

Často jsou způsobené emocemi, jako je například:

  • Vztek
  • Znepokojení
  • Napětí
  • Frustrace

Může jít ale i o projev živé mimiky, během které nedokážete udržet své obočí na uzdě. Asi ale není žádným překvapením, že podle vašich vrásek lze celkem snadno odhadnout vaši nejčastější náladu a povahu.

3 způsoby, jak odstranit vrásky na čele

K odstranění vrásek na čele můžeme přistupovat různě. Zatímco někdo dává přednost neinvazivním metodám, jiný nedá dopustit na precizní práci lékařů z estetických klinik. 

To, pro jakou variantu se rozhodnete závisí do velké míry na tom, jaké jsou vaše finanční možnosti, na tom, zda se bojíte lékařských zákroků, nebo na tom, zda jste ochotni pro sebe každý den udělat něco trochu navíc. (Neinvazivní metody vyhlazení vrásek na čele ve 30 jsou účinné, ale jejich nástup je pomalejší, než jak je tomu v případě lékařského řešení.) Na druhou stranu, počítejte s tím, že píchnutí botoxu, nebo kyseliny hyaluronové do čela nebude mít doživotní efekt. (Obvykle se uvádí pár týdnů až měsíců.)

Pokud zatím vrásky na čele až tak neřešíte (i když víte, že tam nějaké jsou), zkuste zabránit jejich prohlubování. Například tím, že:

  • Se nebudete zbytečně vystavovat slunci a nikdy nezapomenete na ochranný faktor
  • Se budete méně stresovat
  • Budete dodržovat optimální pitný režim
  • Nebudete kouřit
  • Se budete zdravě stravovat

V případě, že je však chcete urychleně řešit vyzkoušejte některý z níže uvedených tipů

Retinol

Pokud chcete zkusit odstranit vrásky na čele s pomocí kosmetické rutiny, vsaďte na přípravky, které obsahují retinol. (Dává se do krémů, ale i do speciální sér.) Kromě toho, že má pozitivní vliv na přeměnu buněk dokáže podpořit tvorbu kolagenu, který zlepšuje elasticitu kůže. Myslete ale na to, že přípravky s ním se hodí používat pouze přes noc. (Sluneční paprsky mu nedělají dobře, takže by se mohl rychle rozpadnout.)

vrásky

Báze pod make-up

Tohle řešení je takový malý švindl. Pokud jdete na ples, nebo na důležitou pracovní schůzku, aplikujte si na tvář kvalitní bázi pod make-up, která minimalizuje póry a vyhladí vrásky. (Usadí se mezi nimi, takže nejsou na první pohled patrné.) Jde o ideální řešení v případě, že nemáte čas na něco čekat, ale zároveň potřebujete jen krátkodobý efekt.

Botox

Poslední variantou, ke které se uchylují stále mladší ženy, je výplň vrásek botoxem. Ačkoliv má svá pozitiva (má rychlý a relativně dlouhodobý účinek), myslete na to, že tato procedura může dost výrazně ovlivnit vaši mimiku

Závěr

Už jednou vzniklé vrásky na čele nelze jednou provždy odstranit. Buď musíte předcházet jejich prohlubování, vyplnit je (krátkodobou) injekční výplní, působit na ně správně zvolenou kosmetikou, nebo je umně maskovat make-upem. Na druhou stranu jsou připomínkou toho, co jste v životě prožili, takže možná stojí za to si jich pár přece jenom nechat.

Napsat komentář