Účinky kávového peelingu na naši pleť

Některé z nás milují popíjení kávy natolik, že by se do ní chtěly celé ponořit. Což není vůbec špatný nápad. Jen místo sprchových přípravků, které obsahují umělé aroma, sáhněte po peelingu z kávy. Uvidíte, že tak uděláte dobře nejen svým smyslům, ale i vaší celodenně namáhané kůži. 

Káva je nápoj, bez kterého si řada z nás neumí představit svůj den. Nejen, že nám dodává sílu postavit se ráno na nohy, ale také je skvělým osvěžením, které si lze dopřát při setkání s kamarádkami, na pracovním pohovoru, či na rande.

Jednoduše řečeno, káva je pro nás takovou samozřejmostí, že se bez ní už prakticky nedokážeme obejít. Protože jsou si toho výrobci tělové kosmetiky velmi dobře vědomi, čas od času se rozhodnou nás potěšit sprchovým gelem, nebo koupelovou pěnou, která imituje její vůni. Jde ale v podstatě jen o takové šidítko, které v nás má evokovat dobrou náladu.

Mnohem lepší pro vás bude, když naplno popustíte uzdu svojí vášni a vyrobíte si svůj vlastní domácí peeling z kávy. Kromě toho, že nebudete muset utrácet hromadu peněz za ten, který se prodává v obchodech budete moci těžit z pozitivních účinků pravé kávy na vaši mysl, tělo i pleť.

Proč byste měly domácí kávový peeling na obličej vyzkoušet a jak ho vyrobit se dozvíte v následujících několika odstavcích.

účinky kávového peelingu

Káva a lidské zdraví

Začněme tím, že si povíme něco o tom, jaké pozitivní účinky má káva na naše zdraví. 

Mezi její benefity patří:

  • Dodání energie
  • Podpora koncentrace a myšlení
  • (Mírné) zrychlení metabolismu
  • Podpora fyzického výkonu
  • Možná prevence cukrovky 2. typu
  • Možná prevence neurodegenerativních chorob v pozdějším věku
  • Navození lepší nálady
  • Zmírňování depresí
  • Vysoký podíl antioxidantů

Samozřejmě ale není správné to s popíjením kávy nějak přehánět. Silná černá káva může některým lidem dráždit žaludek. Také je o ní známo, že má močopudné účinky, což může vést k dehydrataci a tím pádem k rychlejšímu vzniku vrásek. V neposlední řadě, nadměrné pití kávy vám může zrychlit tep, způsobit nespavost nebo vyvolat záchvaty úzkosti.

Nutriční hodnoty kávy

Nutriční hodnoty na 100 g
Bílkoviny15 g
Sacharidy29 g
Tuky15 g
Vláknina20 g
Vápník120 mg
PHE730 mg

Jak na domácí kávový peeling?

Aby byl domácí peeling z kávové sedliny opravdu účinný, je nejlepší, když ho uděláte z klasické mleté kávy. (Rozhodně si tedy nechte ve spížce tu rozpustnou.) 

Na jeho přípravu budete potřebovat: ½ hrnku čerstvě namleté kávy, ½ hrnku hnědého cukru, ½ hrnku rozpuštěného kokosového oleje, 1 lžičku vanilkového extraktu (nemusí být)

peeling z kávy

Začněte tak, že spolu smícháte cukr s mletou kávou. Nakonec přilejte olej a podle chuti vanilkový extrakt. Následně peeling aplikujte na tělo a tvář. Dávejte jen dobrý pozor na to, aby se vám nedostal na tenkou a citlivou pokožku očního okolí a na další choulostivá místa. Jakmile budete mít pocit, že jste s peelingem hotové, smyjte ho a opláchněte vanu. (Pozor, olej smíchaný s kávou možná bude vyžadovat důkladné umytí koupelny čistícím přípravkem.)

Účinky

Výhodou kávy je nepochybně to, že má na nás pozitivní účinky i ve chvíli, kdy ji použijeme zvnějšku. V takovém případě se káva postará o redukci celulitidy, o zklidnění podrážděných míst, o vyzmizíkování tmavých kruhů pod očima či o zklidnění pleti po opalování

Závěr

Vzhledem k tomu, kolik věcí domácí peeling z kávy umí je nad slunce jasné, že by si ho měla čas od času dopřát prakticky každá žena na světě. Když už nic jiného, tak proto, aby si užila tu opojnou vůni, která jí zase jednou vykouzlí spokojený úsměv na tváři.

Napsat komentář