Minerální make-up: Co byste o něm měly vědět?

Každá žena má doma malou kosmetickou taštičku. Ta kromě řasenky obsahuje alespoň jednu rtěnku, či lesk, pár očních stínů, make-up a pudr proti lesknutí. Co když vám ale přípravky z drogerie nestačí? V takovém případě se vyplatí vyzkoušet minerální make-up. V čem se odlišuje od toho, který jste používaly do teď si povíme v následujících několika odstavcích.

Všechny se chceme alespoň čas od času líbit. Proto, ať už vyznáváte přirozenou krásu, nebo máte doma sto třicet odstínů rtěnek, budete jistě souhlasit, když řekneme, že nejdůležitější ze všeho je základ. Tím by měla být hladká a barevně sjednocená pleť, na které nebude při prvním pohledu patrná jakákoliv chybička. 

Pravda je ale taková, že ne každá z nás se s takovou kůží narodí. Což znamená, že případné defekty musíme skrývat pod vrstvou korektoru, make-upu a pudru. Některé z nás však hledají něco, co dodá jejich tváři něco navíc.

A tak jim v ruce skončí minerální make-up.

minerální makeup

Co je to minerální make-up

Minerální make-up je kosmetický přípravek, který je vyrobený z minerálních látek (oxid železa, mastek, oxid zinečnatý…). Vzhledem k tomu, že v jeho složení chybí látky typické pro normální pudry s make-upem, bývá označován za hypoalergenní. (Vždy se o tom ale ujistěte na stránkách výrobce, nebo na zadním přebalu.)

Z toho důvodu ho mohou používat ženy, kterým klasické make-upy nedělají dobře. Namátkou to jsou ty z nás, které trpí na ekzém, mají růžovku nebo vytrvale bojují s neustále se obnovujícím se akné. Minerální make-upy však mohou používat i ženy, které žádný z těchto problémů nemají.

Kdy je vhodné ho používat?

Z předchozích řádků vyplývá, že po minerálním make-upu by měly sáhnout ženy, které trápí dermatologické potíže.

Také se dá používat:

 • Na mastnou pleť
 • Když chcete pleť chránit před slunečním zářením
 • Pro zakrytí nedokonalostí

Nevýhodou minerálních make-upů může být pro někoho jejich trochu horší dostupnost (obvykle si nenajdou cestu do obyčejné drogerie) a trochu vyšší cena. Na druhou stranu, odměnou za jejich náročnější hledání je jejich zdravotní nezávadnost a o poznání lepší kvalita.

Nejlepší minerální make-upy

Pokud s nošením minerálních make-upů teprve začínáte, možná nemáte tušení, jaké značky stojí za to vyzkoušet. (Tím, že bývají mimo naše zorné pole je navíc ani neznáte.) Proto vám přinášíme pár tipů na značky minerálních make-upů, které jsou u nás k dostání.

Aktuálně asi nejznámější značkou těchto make-upů je u nás Anabelle Minerals. Minerální make-upy má v sortimentu i Lily Lolo, Mary Kay, Lucy Minerals, Alverde nebo třeba puroBIO

Zkušenosti uživatelů

Je nošení minerálních make-upů opravdu pro každého? A znamená pro vás jejich nošení nějaká negativa? Abychom na tyto otázky našly odpověď, podíváme se na zkušenosti uživatelek, které je pravidelně nosí.

Ty říkají, že:

 • Je s nimi trochu více práce
 • Si mohou vybírat z různých značek
 • Existuje nepřeberná škála odstínů
 • Dělají pěknou pleť
 • Měly problém se poprvé trefit do vhodného odstínu
 • Sjednocují pleť
 • Kůže lépe dýchá
 • Nemají vysušenou pleť
 • Mají pěkné balení

Za největší mínus uživatelky považují větší pracnost při nanášení a nutnost trefit se do správného odstínu. Jinak jsou s tímto druhem make-upu až na pár vyjímek spokojené a doporučily by ho i ostatním.

Napsat komentář