Pleťová maska z droždí: Víte, jak na ni?

Když se řekne droždí, většina z nás si vzpomene na pivo, nebo na nedělní pečení. Některé znalé si ho dokonce možná spojí i s nežádoucím přibýváním na váze. Co kdybychom vám ale řekli, že ho můžete aplikovat i na vaši pleť? Třeba ve formě masky z droždí. Pokud vás zajímá, na co je účinná, tak určitě pokračujte ve čtení.

Droždí, nebo také kvasnice, je jedna z důležitých ingrediencí pro výrobu piva, nebo našeho poctivého českého pečiva. Díky němu si můžeme pochutnat na extra nadýchaných koláčích a na vymazlené chlebové střídce. A když udeří chutě? Spokojíme se i s drožďovou pomazánkou, kterou si dáme k svačině.

Možná vás ale překvapí, že z něj můžete vykouzlit i super účinnou drožďovou pleťovou masku. Pokud vám to zní poněkud zvláštně, v následujících odstavcích vám představíme důvody, proč ji stojí za to vyzkoušet.

Jste připravené? V případě, že ano, tak můžeme začít!

maska z droždí

Blahodárné účinky droždí

Podle toho, na co hodláme droždí použít ho rozdělujeme na několik druhů. Nejznámější je u nás patrně pekařské droždí, které se přidává do již zmíněných kynutých koláčů, buchet a do chleba. Co do popularity a známosti mu šlape na paty pivovarské droždí (nebo také pivovarské kvasnice), které se používá při výrobě piva. (To je i jeden z důvodů, proč se pivu často přezdívá tekutý chleba a proč má hodně vitamínu B.) 

Nakonec tu máme lahůdkové droždí, které se hojně používá v běžné denní kuchyni. Hodně po něm sahají například vegetariáni, ale dopřát si ho může prakticky každý, kdo na něj má chuť.

Ať už se rozhodnete pro kterékoliv z nich, mezi jeho výhody patří:

  • Že má vysoký podíl vitamínů skupiny B
  • Že obsahuje velké množství dalších živin a minerálních látek (zinek, selen…)
  • Obsahuje antioxidanty
  • Jeho schopnost zlepšit kvalitu nehtů, vlasů a kůže

V případě, že se potýkáte s podváhou, kterou nejde jen tak porazit, pravidelná konzumace droždí může přispět ke zvýšení chuti k jídlu. A tím pádem i k pozvolnému přibírání na váze. Jak tedy můžete vidět, účinky droždí se rozhodně nevyplatí podcenit.

Nutriční hodnoty droždí

Nutriční hodnoty na 100 g
Bílkoviny14 g
Sacharidy4 g
Tuky2 g
Vláknina8 g
Vápník0,04 mg
PHE700 mg

Jak působí na naši pleť

Co se týče pozitivních účinků na naši pleť, uděláte nejlépe, když se spřátelíte s pivovarským droždím. To obsahuje chrom, selen, draslík, měď, železo a zinek (včetně již zmíněných vitamínů skupiny B), které lze využít i při kosmetické rutině. 

Na naši pleť působí tak, že:

  • Dodává novou energii k růstu nových vlasů
  • Dodává novou energii k růstu kožních buněk
  • Dodává novou energii k růstu pevnějších a silnějších nehtů
  • Může pomoci s léčbou akné
droždí na pleť

Domácí pleťová maska (z droždí)

Masku na obličej z droždí můžeme vytvořit několika způsoby. Podle toho, který se rozhodneme použít můžeme předcházet různým kosmetickým problémům.

Regenerační maska z jogurtu a droždí

Budete potřebovat: ½ lžíce bílého jogurtu, ½ lžíce droždí

Obě ingredience smíchejte a naneste je na tvář. Nechte je působit půl hodiny. Poté masku omyjte vlažnou vodou a namažte se krémem.

Vyživující maska s droždím pro suchou pleť

Budete potřebovat: ½ lžíce čerstvého droždí, 1 lžíci mléka, 1 lžičku medu

Všechny ingredience smíchejte a aplikujte je na obličej a krk. Nechte je působit zhruba 20 minut a potom je omyjte vlažnou vodou.

Maska z droždí pro mastnou pleť

Budete potřebovat: 1 lžíci čerstvého droždí, 10 kapek citronu

Tuto masku naneste v tenké vrstvě na tvář a nechte ji působit po dobu 15 minut. Masku poté omyjte vlažnou vodou a obličej opláchněte ihned na to ještě studenou. Usušte se ručníkem a aplikujte krém.

Napsat komentář