Pleťová maska z droždí: Víte, jak na ni?

Když se řekne droždí, většina z nás si vzpomene na pivo, nebo na nedělní pečení. Některé znalé si ho dokonce možná spojí i s nežádoucím přibýváním na váze. Co kdybychom vám ale řekli, že ho můžete aplikovat i na vaši pleť? Třeba ve formě masky z droždí. Pokud vás zajímá, na co je účinná, tak určitě pokračujte ve čtení.

Droždí, nebo také kvasnice, je jedna z důležitých ingrediencí pro výrobu piva, nebo našeho poctivého českého pečiva. Díky němu si můžeme pochutnat na extra nadýchaných koláčích a na vymazlené chlebové střídce. A když udeří chutě? Spokojíme se i s drožďovou pomazánkou, kterou si dáme k svačině.

Možná vás ale překvapí, že z něj můžete vykouzlit i super účinnou drožďovou pleťovou masku. Pokud vám to zní poněkud zvláštně, v následujících odstavcích vám představíme důvody, proč ji stojí za to vyzkoušet.

Jste připravené? V případě, že ano, tak můžeme začít!

maska z droždí

Blahodárné účinky droždí

Podle toho, na co hodláme droždí použít ho rozdělujeme na několik druhů. Nejznámější je u nás patrně pekařské droždí, které se přidává do již zmíněných kynutých koláčů, buchet a do chleba. Co do popularity a známosti mu šlape na paty pivovarské droždí (nebo také pivovarské kvasnice), které se používá při výrobě piva. (To je i jeden z důvodů, proč se pivu často přezdívá tekutý chleba a proč má hodně vitamínu B.) 

Nakonec tu máme lahůdkové droždí, které se hojně používá v běžné denní kuchyni. Hodně po něm sahají například vegetariáni, ale dopřát si ho může prakticky každý, kdo na něj má chuť.

Ať už se rozhodnete pro kterékoliv z nich, mezi jeho výhody patří:

  • Že má vysoký podíl vitamínů skupiny B
  • Že obsahuje velké množství dalších živin a minerálních látek (zinek, selen…)
  • Obsahuje antioxidanty
  • Jeho schopnost zlepšit kvalitu nehtů, vlasů a kůže

V případě, že se potýkáte s podváhou, kterou nejde jen tak porazit, pravidelná konzumace droždí může přispět ke zvýšení chuti k jídlu. A tím pádem i k pozvolnému přibírání na váze. Jak tedy můžete vidět, účinky droždí se rozhodně nevyplatí podcenit.

Jak působí na naši pleť

Co se týče pozitivních účinků na naši pleť, uděláte nejlépe, když se spřátelíte s pivovarským droždím. To obsahuje chrom, selen, draslík, měď, železo a zinek (včetně již zmíněných vitamínů skupiny B), které lze využít i při kosmetické rutině. 

Na naši pleť působí tak, že:

  • Dodává novou energii k růstu nových vlasů
  • Dodává novou energii k růstu kožních buněk
  • Dodává novou energii k růstu pevnějších a silnějších nehtů
  • Může pomoci s léčbou akné
droždí na pleť

Domácí pleťová maska (z droždí)

Masku na obličej z droždí můžeme vytvořit několika způsoby. Podle toho, který se rozhodneme použít můžeme předcházet různým kosmetickým problémům.

Regenerační maska z jogurtu a droždí

Budete potřebovat: ½ lžíce bílého jogurtu, ½ lžíce droždí

Obě ingredience smíchejte a naneste je na tvář. Nechte je působit půl hodiny. Poté masku omyjte vlažnou vodou a namažte se krémem.

Vyživující maska s droždím pro suchou pleť

Budete potřebovat: ½ lžíce čerstvého droždí, 1 lžíci mléka, 1 lžičku medu

Všechny ingredience smíchejte a aplikujte je na obličej a krk. Nechte je působit zhruba 20 minut a potom je omyjte vlažnou vodou.

Maska z droždí pro mastnou pleť

Budete potřebovat: 1 lžíci čerstvého droždí, 10 kapek citronu

Tuto masku naneste v tenké vrstvě na tvář a nechte ji působit po dobu 15 minut. Masku poté omyjte vlažnou vodou a obličej opláchněte ihned na to ještě studenou. Usušte se ručníkem a aplikujte krém.

Napsat komentář