Odstranění chloupků v obličeji: Jak na to?

Nežádoucí chloupky na obličeji jsou problémem nejedné mladé, ale i starší ženy. Což vede k tomu, že se jich snažíme všemožnými, ale i nemožnými způsoby zbavit. Jak na chloupky v obličeji jít tak, aby vám dělaly co nejméně vrásek na čele?

Každý nějak vypadá. A každý má nějaké předpoklady ke vzniku různých nežádoucích jevů. Nejednu ženu trápí krepaté kudrnaté vlasy, které odolávají jakékoliv snaze o to je upravit. Zatímco ale tento problém je ve společnosti tolerován, o chloupcích na ženském obličeji to obvykle neplatí. (Žádná žena totiž o sobě nechce slyšet, že vypadá mužně, nebo neupraveně.)

Pokud jste se rozhodla, že s tímto drobným nedostatkem zatočíte, dáme vám pár tipů, jak na chloupky na obličeji působit, tak, aby to bylo jak účinné, tak maximálně bezpečné.

Tak pojďme na to!

jak na odstranění chloupků v obličeji

Příčiny růstu chloupků na obličeji

Jak víme, mužům rostou vousy, které si musí každou chvíli holit. Oproti tomu, ženám vousy, ani knírky obvykle nerostou. Tak proč jste zrovna vy výjimka, která se potýká se světlými chloupky v obličeji? Je to normální, nebo je nutné se obávat toho, že s vámi není něco v pořádku?

V první řadě je potřeba říct, že ne všechny chloupky, které máme těle, nebo v obličeji, jsou nepřirozené. I ženy mají tělesné ochlupení. Jen bývá jemnější a světlejší. V takovém případě je tedy vše s největší pravděpodobností v naprostém pořádku a není potřeba propadat jakékoliv panice. Problém lze vystopovat až ve chvíli, kdy mají chloupky v obličeji, ale i kdekoliv jinde na těle, tmavší barvu. Tento problém může souviset s trochu odlišnou činností hormonů. 

Nechte se proto zkontrolovat lékařem. Můžete díky tomu přijít na syndrom polycystických ovarií či na poruchy nadledvin.

Jak se zbavit chloupků na obličeji?

Ženy, které mají některou z výše uvedených poruch jsou spíš vzácností. To ale neznamená, že zbytek žen chce s chloupky na svém obličeji žít. Byť mají světlou barvu a jemnou texturu. Proto lze níže uvedené tipy pojmout jako univerzální pro všechny.

jak se zbavit chloupků v obličeji

Depilace chloupků v obličeji

Pokud nemáte rády bolest, depilace pro vás bude přijatelným řešením vašeho problému. Jen počítejte s tím, že ji budete muset opakovat mnohem častěji. (Než v případě epilace, která zničí i kořínek.)

Na trhu jsou dnes k dostání speciální depilační krémy, které obsahují látky, které dovedou narušit strukturu chloupků. A tím je pomáhají šetrně odstranit. Bývají navíc cenově dostupné. Takže si je může dovolit prakticky každý. Před nákupem se ale poraďte se svou kosmetičkou, nebo dermatologem. Ne každý přípravek na tělo je totiž vhodný i k použití na obličeji.

Maska na odstranění chloupků v obličeji

Některé značky zákaznicím nabízejí speciální masky na odstranění chloupků v obličeji. Z našeho úhlu pohledu se ale nejedná o ideální řešení. Některé složky dovedou chloupky trochu zesvětlit, ale rozhodně bychom se na tuto metodu nespoléhali. 

odstraňovač chloupků v obličeji

Vytrhávání chloupků na obličeji

Pokud se nebojíte bolesti a dáváte přednost delšímu období klidu, kdy nebudete muset růst chloupků až tak řešit, zvolte si radikální řešení. Kterým je vytrhávání chloupků na obličeji. Některé ženy používají pinzetu. Jiné si berou do ruky rovnou epilátor. Ve všech případech je nutné myslet na bezpečnost a na správné použití techniky. (Která nemusí být velikostně přizpůsobená tvaru vaší tváře.)

Alternativou těchto technik je odstranění chloupků na obličeji voskem, nebo cukrovou pastou

Zesvětlovač chloupků v obličeji

Ženy, které si odbarvují vlasy, mohou chtít sáhnout po klasickém peroxidu. Což bychom vám rozhodně ani trochu nedoporučovali. Místo toho zkuste některou z domácích masek proti chloupkům v obličeji, kterou připravíte z běžně dostupných ingrediencí. Zkuste třeba smíchat 1 lžíci mléka a 1 lžíci kurkumy. Tuto směs aplikujte nad horní ret a nechte ji působit dvacet minut. Poté ji lehce vmasírujte a opláchněte studenou vodou. Myslete ale na to, že masku je potřeba aplikovat častěji. Ve srovnání s epilací od ní ale nečekejte žádné ohromující výsledky.

Napsat komentář