Kosmetika na akné: Víte, která je ta nejlepší?

Pečovat o aknózní pleť je často výzva. Ať děláte, nebo neděláte cokoliv, stejně se nakonec probudíte s tváří posetou pupínky. Takže zase na poslední chvíli hledáte korektor a make-up a doufáte, že si vaší zhoršené pleti nikdo nevšimne. Dá se z tohoto kolotoče nějak vymanit tím, že zvolíte trochu lepší péči?

Akné vzniká tak, že se póry v kůži, které obsahují žlázy produkující maz, ucpou potem, nečistotami nebo odumřelými buňkami. Což následně vede k dalšímu hromadění mazu a zánětu. Některé ženy (ale i muži) tuto situaci řeší tím, že pupínky vymáčknou. To je na jednu stranu zbaví vytvořené zátky, ale mohou si tak do kůže zanést další infekci. Krvavá tečka se navíc maskuje mnohem hůř, než pouhý výstupek.

Vůbec nemluvíme o tom, že po častém mačkání se vám mohou na tváři udělat viditelné jizvy, které bude nutné zakrýt buď líčením, nebo je zahladit kosmetickým zákrokem.

Než začnete s experimenty, které vám přinesou dost nejisté výsledky, zkuste se zaměřit na zkvalitněné své pečující kosmetické rutiny. I malá změna totiž může přinést velmi zajímavé výsledky.

správná péče o akné

Správná péče o akné

Jednou za čas se udělá pupínek téměř každému. Akné je ale něco trochu jiného. Jde (až na výjimky) o permanentní stav, kdy se vám na tváři udělají nevzhledné zarudlé a mnohdy i bolestivé mapy. Jelikož mezi hlavní viníky patří kožní maz s nečistotami, je vhodné se zaměřit na ranní a na večerní čištění šetrnými přípravky na problematickou a na aknózní pleť.

Dalším řešením, které příliš nestojí, je častější výměna ložního povlečení. Ač si to neuvědomujeme, i na něm může ulpívat mastnota a poměrně dost špíny. Co se týká kosmetických olejů, vybírejte si pouze ty, které mají nekomedogenní složení. (Takže u nich hrozí jen velmi malé riziko ucpávání pórů.) Problematické může být i používání některých make-upů, korektorů a bází pod make-up. (Proto je můžete zkusit na několik dní odložit a pozorovat rozdíl.)

Nejlepší kosmetika na akné

V obchodech najdete spoustu přípravků na aknózní pleť. Jak si z nich ale vybrat ty, které jsou doopravdy účinné?

Ty, které za něco stojí obvykle obsahují:

  • Kyselinu salicylovou
  • Jíl
  • Čajovníkový olej
  • Síru
  • Zinek
  • Jablečný ocet
nejlepší kosmetika na akné

Právě zinková mast se těší u lidí s aknózní a problematickou pletí velké oblibě. Podobně dobře ale fungují i kosmetické přípravky, které obsahují síru. Jen myslete na to, že je potřeba při manipulací s nimi sundávat šperky. Jinak hrozí, že vám zčernají.

Přírodní kosmetika

Ženy milují zkrášlující přípravky. Proto za ně neváhají utratit neuvěřitelné množství peněz. (Vzhledem k tomu, že dnes kosmetické značky sází jednu novinku za druhou, rozhodně není nereálné na ně vynaložit všechny svoje úspory.)

přírodní kosmetika

Komerčně úspěšné značky ale nemusí mít úplně ideální složení. Své o tom vědí třeba ženy, které trpí atopií. Proto je určitě vhodné se zkusit zaměřit na přírodní dekorativní kosmetiku, která pochází od zahraničních, ale i od domácích (méně známých) značek.

I když vám to bude znít možná trochu nudně, řada z nich vám nabídne:

minerální kosmetika

A mnoho dalších zkrášlovadel, které jsou nezbytnou součástí výbavy každé kosmetické taštičky.

Samozřejmě, kvůli tomu, že tyto přípravky neobsahují některé látky si možná budete zvykat na jejich trochu odlišnou texturu. Vaše pokožka na tváři by ale měla být mnohem méně podrážděná než jak tomu bylo doposud.

Závěr

Myslete ale na to, že jen změna zvnějšku často nestačí. Nejlepších výsledků vždy dosáhnete tím, že kůži, ale i celému tělu, dodáte vitamíny, minerály, bylinky a další živiny. Pokud se na jejich kombinaci svépomocí necítíte, kromě zdravého jídelníčku zkuste přírodní doplňky stravy, které jsou na tuto problematiku přímo určené.

Napsat komentář