Jak na omlazení pleti? Známe 5 tipů

Každý z nás si přeje být co nejdéle mladý a krásný. Problém je v tom, že nikdo z nás nedokáže zastavit čas, takže se s nějakými těmi vráskami a pigmentovými skvrnami musíme postupem času nějak smířit. Věděly jste však, že existují věci, kterých se denně dopouštíme, a které mají na stárnutí pokožky negativní vliv?

Řekněme si upřímně, že kdybychom měly celý život tvář jako ve dvaceti, rozhodně by nám to příliš nevadilo. Jenže, příroda to s námi zamýšlela jinak, proto nám zhruba od 25 let začíná ubývat kolagen a elastin, kvůli čemuž dochází ke vzniku prvních vrásek.

Pokud nezačneme s péčí o pokožku dostatečně brzy, nelze očekávat, že se dožijete stáří v zachovalém stavu. Budete se muset smířit s ubývajícím kolagenem a s mnoha dalšími neduhy, mezi které patří i nebezpečná rakovina kůže. (Jejíž výskyt v populaci se bohužel s každým rokem zvyšuje.)

Pokud jste tedy ochotná žít s trochu větší disciplínou, níže vám povíme, co vše pro sebe a svou pleť můžete udělat ještě dnes.

stárnutí pleti příčiny

Co škodí pleti a způsobuje stárnutí?

Bohužel, toho, co škodí pleti, je doopravdy hodně. Je dokonce docela pravděpodobné, že některého z hříchů se dopouštíte ve svém každodenním životě i vy.

Vaší kůži nedělá dobře:

  • Návštěva solária
  • Opalování a nadměrný pobyt na slunci
  • Kouření
  • Nadměrné pití alkoholu a kofeinu
  • Nedostatečná výživa
  • Nedostatek spánku
  • Nedostatečný pitný režim
  • Stres
  • Špatná péče o pokožku

Jelikož už víte, kdo jsou vaši největší nepřátelé, bude pro vás mnohem jednodušší změnit svou životosprávu tak, aby podporovala vaši krásu a zdravý vzhled. Díky tomu si v budoucnosti ušetříte mnoho trápení (a možná i peněz, které nebudete muset vynakládat za práci estetického chirurga).

5 tipů, jak omladit pleť

Ochrana kůže proti slunci

Tento bod zároveň úzce souvisí s prevencí rakoviny kůže. Pokaždé, když jdete ven, a je jedno, jestli je zima, nebo zataženo, si na tvář naneste dostatečné množství krému proti slunci. Nespoléhejte se ale jenom na make-up s UV ochranou, ale sáhněte po klasickém krému, jehož minimální SPF by se mělo pohybovat na úrovni 30 (a výše). Při dlouhodobém pobytu na slunci se také nezapomeňte pravidelně přemazávat.

Hydratace

Hydratace by měla správně pocházet jak zvenku, tak zevnitř. To znamená, že byste měly vypít během dne dostatečné množství čerstvé vody. (Minimum je 2,5 až 3 litry.) Na tvář pak dvakrát denně aplikujte pečující krém, který bude vhodný pro váš typ pokožky.

jak omladit pleť

Zdravý jídelníček

Mladost vašeho obličeje podpoří správná výživa. Asi nemusíme říkat, že nejlepším parťákem je čerstvé ovoce se zeleninou. Obě tyto skupiny jsou bohaté na vitamíny a další živiny, které tělo využije při boji s volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí. Skvělý je ale i zelený čaj, olivový olej a avokádo.

Spaní na zádech

Spaní na boku stlačuje kůži v oblasti očí a tváří, takže si můžete časem vypěstovat nevzhledné vrásky. Pokud to dokážete, zkuste se naučit spát na zádech. Případně si kupte speciální beauty polštář s výřezem po stranách. (Jde ale o větší investici, takže toto řešení nemusí vyhovovat každé ženě.)

Vitamíny a bylinky na pleť

Na světě existuje i mnoho bylinek a vitamínů, které dovedou podpořit hezký a mladistvý vzhled kůže. Zároveň jde o nejdůležitější bod ze všech, protože vnitřní výživa představuje naprostý základ, který by neměla žádná žena zanedbat. Na kůži má dobrý vliv kurkuma, vitamín C, kolagen, vitamín E, vitamín A, resveratrol, vitamíny skupiny B a mnoho dalších složek, které najdete v kvalitních přírodních doplňcích stravy pro podporu normálního vzhledu kůže.

Napsat komentář