Kyselina hyaluronová na pleť: Jaké má účinky?

Pokud vám není cizí svět pečující kosmetiky, s největší pravděpodobností jste již někdy zaregistrovaly existenci kyseliny hyaluronové. I když na ni ale narážíme na takřka každém kroku, málokterá z nás ví, jestli nemá její používání nežádoucí účinky. Případně ani netušíme, jak ji používat správně, takže jí nedáme šanci, aby u nás naplno rozvila svůj potenciál. Pokud chcete vědět o této látce víc, určitě pokračujte ve čtení.

Kyselina hyaluronová se dnes vyskytuje skoro ve všem. V sérech, v krémech, ale i v dekorativní kosmetice. Z toho důvodu můžeme získat dojem, že o ní víme prakticky všechno a nemůže nás už vůbec ničím překvapit. Opak je ale pravdou. Věděly jste, že kyselina hyaluronová se dá užívat u vnitřně? A může správnost jejího vnějšího použití přispět ke zlepšení jejich účinků?

Na to vše si odpovíme níže.

co je to kyselina hylauronová účinky

Co je to kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla. Jelikož se nachází v lidské kůži, poměrně často se dává do souvislosti kolagen a kyselina hyaluronová. (Obě složky z kůže vlivem stárnutí postupně mizí.) V současné době je kyselina hyaluronová jedním ze základních kamenů boje proti stárnutí. (spolu s již zmíněným kolagenem a vitamínem C.)

Jaké jsou její účinky?

Kyselina hyaluronová má v lidském těle mnoho důležitých funkcí.

Dovede:

  • Podporovat hojení ran
  • Snižovat bolest kloubů
  • Zmírňovat příznaky refluxu
  • Zmírňovat potíže spojené se suchostí očí
  • Podporovat normální stav kostí
  • Zmírňovat bolest močového měchýře

Kyselina hyaluronová je pro většinu populace bezpečná. V opravdu vzácných a ojedinělých případech na ni ale můžete mít alergickou reakci. Vnitřní užívání kyseliny hyaluronové se také nedoporučuje lidem, kteří mají historii rakoviny, nebo se s rakovinou léčí. Existuje totiž podezření, že by mohlo dojít ke zhoršení jejich zdravotního stavu.

Kyselina hyaluronová na pleť

Nejčastěji se používá kyselina hyaluronová na pleť. Jelikož na sebe váže vodu, může přispět k větší hydrataci pokožky. (Na druhou stranu, je vhodné, aby si ženy nejprve trochu navlhčily obličej, protože kyselina hyaluronová může k sobě stahovat vodu z okolního prostředí.) Kyselina hyaluronová dále zmírňuje viditelnost vrásek a dalších projevů stárnutí.

Mezi další její benefity patří:

kyselina hylauronová na pleť účinky

Jak ji správně užívat?

Zkušenosti s kyselinou hyaluronovou bývají obvykle dobré. A to jak při vnějším použití, tak při tom vnitřním. 

U kosmetického použití kyseliny hyaluronové se dívejte na to, jakou má velikost molekul. Kvůli větší účinnosti se dnes používají různé velikosti kyseliny hyaluronové, které se lépe dostanou do hlubších vrstev pleti.

V případě vnitřního užívání kyseliny hyaluronové si vybírejte přírodní doplňky stravy na pleť a pokožku celého těla, které obsahují i další důležité látky.

Najdete mezi nimi třeba:

A mnoho dalších.

Počítejte ale s tím, že při vnitřním užívání uvidíte výsledky až po nějaké době. Také nezapomínejte na vnější péči, která by měla zahrnovat každodenní nošení krému proti slunci a pravidelné čištění pokožky.

Napsat komentář