Hydratace pleti: Jak to zvládnout doma?

Suchá pokožka může pnout, svědit a vytvářet suchá místa, kvůli kterým na ní nevypadá dobře žádný make-up. Kromě jiného, suchá pokožka je mnohem náchylnější k tvorbě vrásek. Hydratace pleti je v tomto případě ještě důležitější. Proto je v našem vlastním zájmu, aby jí nic zásadního nechybělo. Pokud nevíte, jak dodat kůži potřebnou vlhkost, vše podstatné vám prozradíme níže.

Suchá pokožka není jen estetický problém, tělo se nám tímto způsobem snaží dát najevo, že kožní bariéra není ve své nejlepší kondici. Asi nemusíme říkat, že odtud je to jen krok k dalším potížím, které by si většina z nás raději odpustila.

Jenže, pokud jste si dosud neosvojila zvyk, jak o svou pokožku v tomto ohledu správně pečovat, naskočit do jedoucího vlaku a dělat najednou vše správně je prakticky nemožné.

Proto vám níže dáme několik rad, které vám s tím pomohou.

co vysušuje pleť

Co vysušuje naši pleť?

Všechny tak nějak víme, že jedním z viníků suché pleti je nedostatečná vnitřní hydratace pleti, se kterou velmi úzce souvisí náš pitný režim. Ovšem, mezi kosmetické hříchy patří i široké spektrum dalších věcí, do kterých byste to možná ani neřekla.

Kůži může vysušovat:

  • Aplikace parfémů přímo na pokožku (řada z nich totiž obsahuje alkohol)
  • Tvrdá voda
  • Suchý vzduch (a to nejen doma, ale i venku)
  • Horká voda při koupání
  • Věk

V případě, že máte u vás doma suchý vzduch, mohl by to vyřešit zvlhčovač nebo parní difuzér. Venku zase můžete používat hydratační pleťové spreje a mlhy. (Což platí především pro letní měsíce.)

5 tipů, jak hydratovat pleť

Hydratační krém

O kůži je potřeba se starat každý den. Jedním z nejlepších zvyků, který si můžete v tomto ohledu osvojit, je pravidelné používání hydratačního krému, se kterým by se měla kůže na vašem obličeji, dekoltu a krku, potkat ráno i večer. (Naprostou samozřejmostí je, že ho budete vždy aplikovat na vyčištěnou a odlíčenou pokožku.)

Také mějte na své kosmetické poličce krém na pokožku celého těla, speciální krém na ruce a krém na nohy, protože i kůže na těchto místech potřebuje pozornost.

Pitný režim

Pitný režim hydratuje pokožku zevnitř. V ideálním případě pijte v průběhu dne dostatečné množství čisté vody. Také můžete sáhnout po zeleném nebo bílém čaji. Naopak si odpusťte sladké limonády, energetické nápoje a podobně. Optimální není ani nadměrné pití alkoholu a kávy, protože mají tendenci organismus spíše odvodňovat.

jak hydratovat pleť

Ochrana před UV zářením

Dalším důležitým krokem při udržování hydratace pokožky je její důsledná ochrana před působením UV záření. Kromě toho, že spáleniny od sluníčka mohou způsobit loupání a vysoušení kůže, může dojít i k jejímu poškození. Z toho důvodu by mělo být samozřejmé, že budete celý rok nosit krém s SPF 30+, a to dokonce i na podzim a v zimě. (UV záření totiž proniká i přes mraky.)

STOP alkoholu

Teď nemluvíme o alkoholu v pití, ale o alkoholu v kosmetice. Ačkoliv má jeho používání v recepturách svůj význam, při jeho aplikaci na suchou pleť může dojít k dalšímu vysušení. Z toho důvodu si před každým nákupem důkladně prostudujte etikety výrobků.

Sprchování a koupání

Kdo by si nepohověl v příjemně teplé vaně nebo sprše? Problém je v tom, že horká voda má negativní vliv na vysušování pokožky celého těla. (Proto jste si možná všimla, že vás kůže po koupání pne a svědí.) Z toho důvodu je vhodné snížit teplotu a po koupání se namazat hydratačním krémem. Také se nekoupejte příliš dlouhou dobu.

Co dalšího můžete udělat?

To samozřejmě není všechno. Vaše kůže potřebuje živiny, které jsou důležité pro normální vzhled kůže. Patří mezi ně například pivovarské kvasnice, kolagen, vitamín C, vitamín E, zinek, astaxanthin, biotin a mnoho dalších. Z toho důvodu sáhněte po kvalitních přírodních doplňcích stravy na pleť, jejichž užívání bude mít pozitivní vliv i na kvalitu vlasů a nehtů.

Napsat komentář