Pleťové mléko: 5 důvodů, proč ho používat

Pokud je pokožka vaší tváře permanentně vysušená a problematická, je naprosto jasné, že byste měly sáhnout po krému a po pleťovém mléku. Víte, jaké všechny benefity vám může kvalitní pleťové mléko nabídnout? A je to to jediné, co vaše pokožka potřebuje ke svému prospívání a normálnímu vzhledu?

O kůži je potřeba se starat, jinak se nám za to odvděčí loupáním, svěděním, tvorbou šupinek a rychlejší tvorbou vrásek. Naštěstí, žijeme v době, kdy máme k dispozici široké spektrum kosmetických prostředků, z nichž některé stojí doslova pár korun.

Kromě klasického krému nebo oleje na obličej (který by se měl aplikovat dvakrát denně) byste měly mít ve svém kosmetickém arzenálu i kvalitní pleťové mléko, které vám pomůže vyčistit pokožku. Díky tomu by se na ní neměly hromadit nečistoty a měla by být bez sklonu k tvorbě pupínků.

Kvůli čemu byste měly pleťová mléka pravidelně používat? A s čím dalším se je vyplatí kombinovat? Na to se podíváme níže.

co je to pleťové mléko

Co je to pleťové mléko?

Pleťové mléko je kosmetický přípravek, který se používá při čištění pokožky obličeje, krku a dekoltu. V posledních několika letech nejsou mléka tak oblíbená, protože je vytlačily micelární vody. V poslední době si ale opět získávají své příznivce, protože ve srovnání s micelárními vodami jsou mnohem šetrnější k pokožce. (Málokdo totiž ví, že micelární voda by se měla správně po použití opláchnout.)

5 tipů, proč ho používat

Odstranění make-upu

V první řadě můžete pleťové mléko použít při odstraňování make-upu, včetně toho očního. Odličování před ulehnutím do postele by mělo být naprostou samozřejmostí, protože v opačném případě přispíváte k tomu, že se vám budou více ucpávat póry nečistotami. Také budete mít špinavé povlečení a můžete si zadělat na rychlejší stárnutí a infekce. (Kdo by stál o takové ječné zrno?)

Správně se odlíčíte tak, že váš vatový tampon bude na konci procedury dokonale čistý. V případě potřeby můžete svou kůži očistit ještě speciálním čistícím gelem, který bude vhodný pro váš typ pokožky.

Dokonalá pleť

Další výhodou používání pleťového mléka je dokonalá pokožka. Ovšem, jen za předpokladu, že po něm sáhnete hned ráno po probuzení (kdy zbavíte pokožku prachu, potu a odumřelých buněk) a večer, a to dokonce i ve dnech, kdy se nelíčíte. 

Extra péče

Pleťová mléka obvykle obsahují pečující látky, které dodávají pokožce hydrataci, chrání ji před vysušením a podobně. Z toho důvodu je důležité, aby se staly pevnou součástí vaší kosmetické rutiny.

Vyhovuje i citlivé pokožce

Majitelky problematické a citlivé pokožky mohou při používání jiných odličovadel dost trpět, protože mohou zažívat pnutí, svědění, pálení a mnoho dalších nežádoucích jevů, které poukazují na to, že pokožka potřebuje šetrnější přístup. V takovém případě by mohlo být používání pleťového mléka mnohem příjemnější.

proč používat pleťové mléko

Neštípe

Některé odličovací přípravky se nedají používat pro odlíčení očí, protože v nich štípou. Pleťová mléka jsou kvůli svému šetrnějšímu složení ideální volbou pro odlíčení celého obličeje.

Nezapomínejte na správnou výživu

V neposlední řadě myslete na to, že vaše kůže potřebuje i další podporu. Ideálně tu, která přijde zevnitř. Z toho důvodu vyzkoušejte dlouhodobé užívání kvalitních doplňků stravy pro krásnou pokožku, které obsahují vitamíny, bylinky a další důležité látky.

V jejich složení hledejte:

A mnoho dalších živin, ze kterých budou profitovat i vaše nehty a vlasy, které taktéž vyžadují vaši plnou pozornost.

Napsat komentář