8 tipů, jak zpomalit stárnutí pleti

Je přirozené, že s postupujícím časem dochází ke stárnutí pleti. I tak se ale snažíme tomuto procesu zabránit, protože to poslední, po čem bychom toužily, je tvář zvrásněná vráskami, které nejde nijak vymazat. Jednou z cest, po které se můžete vydat, je osvojení několika tipů, díky kterým stárne kůže pomaleji. Které to ale jsou?

V současné době hýbe společností kult mládí, pro který je typické, že adoruje zářivě barevné vlasy, čistou pokožku a absenci vrásek. Jelikož to jde proti přírodním zákonitostem, je docela pochopitelné, že se snažíme stárnutí pokožky zastavit za každou cenu.

Některé dámy na to jdou ve spolupráci se svým estetickým dermatologem. Jednotlivé procedury ale nemusí být zrovna levné a nemusí mít kýžený výsledek. Další zase zanedbávají péči, nebo se dokonce dopouští věcí, které stárnutí kůže ještě urychlují.

Jak to tedy dělat správně?

jak zpomalit stárnutí pleti

Krém s SPF

Možná si budete klepat na čelo, zda to myslíme opravdu vážně, ovšem, tím nejlepším, co pro sebe můžete každý den udělat je to, že si na tvář natřete krém s vyšším SPF, který ochrání kůži před nebezpečným UV zářením. A to nehledě na to, jestli je zrovna prosinec a je pod mrakem, nebo tropické léto. I kdybyste šla ven jen na dvacet minut, krém s ochranným faktorem je prostě nutností.

Zároveň platí, že efekt krému s SPF se neprojeví hned, ale až po několika letech od začátku jeho používání. Uvidíte, že pokud se po něm naučíte sahat, v pozdějších letech budete vypadat o dost mladší.

STOP opalování

I když je opalování považováno za módní trend, ve skutečnosti nám tím tělo signalizuje poškození kůže. Opalování má tendenci vysušovat kůži, která je pak náchylnější ke vzniku vrásek. Dále je rizikem její strukturální poškození, které může vést až k nebezpečné rakovině. Co se týče doplňování vitamínu D, který se během vystavení slunci získává, bezpečnější bude, když ho doplníte z doplňků stravy s jeho obsahem.

co proti stárnutí pleti

A co alkohol?

Ani alkohol nedělá vaší kůži dobře. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, pokuste se omezit jeho příjem na minimum. V opačném případě se můžete “těšit” na dehydratovanou pokožku. Nadměrné pití navíc může přispět k praskání žilek v obličeji, které jsou závažným estetickým problémem, který se nedá tak lehko zakrýt.

Žádné diety

Extrémní diety nedělají dobře jak vašemu zdraví, tak ani vaší kráse. Opakované hubnutí a přibírání může vést ke vzniku strií a k povislé kůži. Nedostatečný přísun živin má taktéž negativní vliv na normální vzhled pokožky.

Retinol a retinoidy

Pokud potřebujete šlápnout na brzdu, sáhněte po kosmetice, která obsahuje retinol a retinoidy. To jsou látky, které podporují omlazení pleti. Obecně se po nich doporučuje sáhnout ve chvíli, kdy na sobě začínáte pozorovat první známky stárnutí, proto si můžete dát cca do 25-30 let pohov. U některých žen má jejich používání smysl dokonce až kolem čtyřicítky. Hodně tedy záleží na tom, v jakém stavu je vaše pleť v dané chvíli.

krém bylinky proti stárnutí pleti

Čistit a mazat

Zapomínat byste neměly ani na pravidelné ranní a večerní čištění pleti, které by mělo zahrnovat několik kroků. Začněte tím, že odlíčíte veškeré nečistoty mlékem a následně použijete gel nebo pěnu. Pak ještě můžete použít toner. Pokud používáte micelární vodu, neměla by na kůži zůstat, ale měla by se umýt (například tím zmíněným gelem nebo pěnou), v opačném případě může po nějaké době dojít k poškození pokožky.

Po každém čištění by mělo následovat aplikování séra a krému. Díky tomu bude kůže stále vláčná a zářivá.

Pitný režim

Pokožka potřebuje ke svému mladistvému vzhledu dostatek vody, takže každý den vypijte alespoň 2,5 až 3 litry tekutin.

Vitamíny a bylinky

V neposlední řadě podpořte krásu pokožky dlouhodobým užíváním přírodních doplňků stravy na podporu kůže, v jejichž složení je vitamín E, komplex vitamínů skupiny B, přeslička rolní, kolagen, kyselina hyaluronová a spousta dalších látek.

Když jejich každodenní užívání spárujete s výše uvedenými tipy, vaše krása by vám měla mnohem déle vydržet.

Napsat komentář