Jak se správně odličovat: 5 tipů, jak na to

Když si ráno nebo v průběhu dne naneseme na tvář make-up, BB krém, oční stíny a další dekorativní kosmetiku, je naprosto zásadní, abychom ji večer zase sundaly. V opačném případě to může mít vážné následky, které mohou přispět ke zhoršenému zdraví vaší pokožky. Jak se tedy odličovat správně? A co se stane, když budete tento krok dlouhodobě přeskakovat?

Můžete používat ta úplně nejdražší líčidla, ani ta ale nezakryjí nedokonalosti pokožky. A často ani věk. Naprostým základem péče o sebe je především zdravá kůže, na které nejsou na první pohled patrné vážnější problémy.

Dosažení tohoto cíle je docela jednoduché, stačí si osvojit zdravější životní styl a kvalitní pečující rutinu, kterých se budete držet stůj co stůj. A součástí péče o pokožku je i důsledné odličování tváře.

Vzhledem k tomu, že mnoho žen se buď neodličuje vůbec, nebo při odličování dělají zásadní chyby, níže se podíváme na to, jak to dělat správně a proč.

Vliv odličování na zdraví pokožky

To, jak je důležité se po nanesení make-upu důsledně odličovat, asi slyšíte ze všech stran. Možná vám ale zatím dosud nikdo nedokázal vysvětlit proč.

Je to vlastně docela jednoduché. V průběhu noci se pokožka obnovuje. Pokud by na ní byl nános make-upu nebo jeho zbytky, tento proces může být narušen a kůže nemusí být v nejlepší kondici. Tento nános navíc může způsobovat další potíže. Objevit se může třeba ječné zrno na oku nebo problém s nadměrným ucpáváním pórů. Absence kvalitního odlíčení pak také může podporovat rychlejší vznik a prohlubování vrásek, protože některé chemické látky mohou akcelerovat stárnutí.

A to rozhodně nechcete.

5 tipů, jak se správně odličovat

jak na odličování

Kvalitní kosmetika

Aby bylo odlíčení skutečně dokonalé, budete potřebovat kvalitní odličovač. První podmínkou, na kterou je vhodné dbát, je to, aby nebyl prošlý. Také by neměl obsahovat alkohol a další látky, které by mohly způsobovat vysušení nebo podráždění. V závislosti na typu odličovače možná budete potřebovat i jeden jemnější odličovač na oči, protože některé přípravky mají tendenci v nich štípat. (Na oči jsou proto ideální šetrnější mléka.)

Dvoufázové odlíčení

V průběhu prvního odlíčení tamponkem mohou na tváři zůstat ještě zbytky nečistot, proto má smysl vyzkoušet dvoufázové odlíčení, kdy největší nečistoty setřete vatovým tamponem a vybraným odličovačem a ve druhé fázi použijete odličovací pěnu, gel nebo jiný přípravek na obličej. V této chvíli můžete použít i speciální čistící kartáček, který namočíte do vody.

Hlavně jemně

Pokožka na obličeji je velice citlivá, takže byste ji rozhodně neměly nešetrně drhnout ani na ni nějak tlačit. Tím byste dosáhly spíš škod než užitku. Šetrně si počínejte i s ručníkem, kterým by se neměla vyčištěná pleť agresivně drhnout. Stačí, když do něj jemně vtisknete tvář.

Čistota

Pokud používáte čistící houbičku z jiného materiálu než silikon (například máte speciální textilní odličovací tampony, rukavici nebo ručník, nebo používáte konjakovou houbičku), případně hledáte způsob, jak si šetrně usušit tvář po opláchnutí obličeje vodou, vždy dbejte na to, aby to, co používáte, bylo perfektně čisté. Neudržované potřeby totiž mohou způsobovat nežádoucí potíže, například s infekcemi a akné.

Opatrně na oči

Při odličování očí mají některé ženy tendenci drhnout tamponkem oko. To ale není žádoucí. Nejlépe uděláte, když na dva vatové tampony nanesete šetrný odličovací přípravek, přiložíte ho na zavřená víčka, necháte ho chvíli působit a pak líčidla lehce setřete. Také na oči nikdy nedávejte něco, co není na odlíčení očí vhodné. To se obvykle dozvíte na etiketě výrobku.

odličování co nedělat

Na co dalšího nezapomínat?

I když je důkladné odlíčení a vyčištění pleti hodně důležité, nezapomínejte ani na správnou vnitřní výživu, která může podpořit ochranu buněk před předčasným stárnutím. Také může podpořit regeneraci pokožky, která bude vypadat zdravěji.

Aby měla vaše pokožka co potřebuje, vyzkoušejte dlouhodobé užívání přírodního doplňku stravy na pokožku, vlasy a nehty, který obsahuje komplex živin, které vaše krása jednoznačně ocení. Patří mezi ně třeba vitamín E, přeslička rolní, vitamíny skupiny B, pivovarské kvasnice, vitamín C, kyselina hyaluronová či antioxidant budoucnosti astaxanthin. Výčet ale rozhodně není kompletní, určitě neuškodí ani to, když v přípravku najdete kolagen, který je klíčový pro mladistvost pokožky a dalších tkání.

Napsat komentář