Astaxanthin: Znáte jeho účinky na pleť?

Svět krásy se neustále rozšiřuje o nové látky, které se používají jak v doplňcích stravy, tak v kosmetických přípravcích. Jednou z žhavých novinek je astaxanthin, kterému se připisují pozitivní účinky na vzhled pokožky. Co přesně vám ale může nabídnout? A jaké jsou s ním zkušenosti?

Ještě nedávno se v paprscích popularity vyhříval panthenol a kyselina hyaluronová, které jsme mohly najít snad ve všech myslitelných pečujících přípravcích. Posléze si větší oblibu získal retinol, koenzym Q10 a mnoho dalších.

Jelikož vědecké týmy neustále přichází s něčím úplně novým, v poslední době se můžete stále častěji setkávat s něčím, čemu se říká astaxanthin. Co konkrétního si ale máte pod tímto pojmenováním představit? A na co všechno je tahle látka dobrá?

V případě, že chcete držet krok s dobou a aktuálními trendy, na astaxanthin se spolu zaměříme níže.

Co je to astaxanthin?

Astaxanthin je karotenoidní barvivo, které se nachází především ve vodních řasách. Jde o červený pigment, který se rozpouští v tucích. Zajímavostí je, že živočichové, kteří tyto řasy konzumují, pak často mívají načervenalou barvu masa. (Což je třeba případ humra, krevety a lososa.) Do skupiny karotenoidních barviv patří například i beta-karoten, který často užíváte před odjezdem na exotickou dovolenou, a který se v našich podmínkách běžně vyskytuje v mrkvi.

Stejně, jako jiné látky z této rodiny, i astaxanthin se považuje za antioxidant. Jeho užívání má pak pozitivní vliv především na vzhled pokožky, proto ho mnoho žen po celém světě přidává do své každodenní pečující rutiny.

co je astaxanthin antioxidant

Jeden z nejsilnějších antioxidantů

Astaxanthin se v dnešní době považuje za jeden z nejsilnějších antioxidantů, který co do účinnosti hravě strčí do kapsy i zatím dosud převládající vitamín C. To ostatně potvrzují i pokusy, během kterých lidé zkoušeli vnitřní i vnější užívání astaxanthinu, po kterém se dostavily velmi zajímavé účinky na kůži.

Jaké jsou jeho účinky na zdraví?

I když je astaxanthin poměrně novou látkou, má se za to, že jeho užívání může nabídnout podporu zdraví celého organismu.

Může se spojovat například s:

  • Podporou normální funkce imunitního systému
  • Redukcí zánětů
  • Podporou normálního stavu srdce
  • Podporou kognitivních funkcí

Příjem astaxanthinu může mít pozitivní vliv na hladinu cholesterolu v těle. Také může přispět k omezení neurodegenerativních změn v mozku, které mohou přispět ke vzniku nejrůznějších potíží.

Astaxanthin na pokožku

Jak už však bylo uvedeno výše, použití astaxanthinu se spojuje především s podporou mladistvého a normálního vzhledu kůže.

V tomto ohledu se nejčastěji používá na:

Kromě jiného, tím, že jde o antioxidant, astaxanthin může pomoci chránit pokožku před předčasným poškozením, které může vznikat kvůli vystavování se nečistotám a slunečnímu záření.

Velkou výhodou je i to, že používání astaxanthinu mnohdy nedělá potíže ani lidem, kteří mají citlivou pokožku, která na sobě jen tak něco nesnese.

astaxanthin účinky na pleť

Jak ho správně užívat?

Astaxanthin se dá používat jak vnitřně, tak přímo na kůži. Z toho důvodu se může lišit i doporučený způsob jeho používání.

V případě, že si zvolíte používání kosmetických přípravků s obsahem astaxanthinu, je možné je aplikovat jak ráno, tak večer. Aby však byl účinek astaxanthinu skutečně nepřekonatelný, doporučuje se ho kombinovat ještě s vitamínem C a vitamínem E.

Dobrým tipem je i jeho dlouhodobé užívání ve formě přírodních doplňků stravy na podporu normálního stavu pokožky. Speciálně se pak snažte vybírat takové, které kromě astaxanthinu obsahují i další látky, které přispívají k výživě pokožky, k její ochraně před negativními vlivy a k podpoře její krásy.

Kromě astaxanthinu v dobrém doplňku stravy hledejte i:

  • Biotin
  • Zinek
  • Kolagen
  • Přesličku rolní
  • Kopřivu dvoudomou
  • Pivovarské kvasnice
  • PABA
  • Kyselinu pantotenovou

A další živiny, které se postarají o to, abyste si připadaly krásně v jakémkoliv věku. Když k tomu ještě zajistíte každodenní správnou péči o pokožku a její ochranu před UV zářením, první změny se nepochybně dostaví mnohem rychleji.

Napsat komentář