Domácí maska na akné: 3 ověřené recepty

Akné je velmi nepříjemný estetický, ale i zdravotní problém. Jen si vezměte, že zánět, který se vám v kůži udělá, může způsobovat další. Z toho důvodu by měl hodně hluboké akné vidět odborník. Co když ale situace není zatím tak vážná? V takovém případě vám poradíme pár domácích masek, které vám pomohou získat zpátky kontrolu.

Ne každý má to štěstí, že mu byla do vínku udělena bezchybná a hladká pokožka. Zvlášť ženy si před menstruací stěžují na to, že se jejich pokožka zblázní a ony si připadají znovu jako v pubertě.

Řada lidí má dokonce permanentní problém s akné. Ženy mohou tento stav zakrývat těžkým krycím make-upem a dalšími kosmetickými vychytávkami. Které ale mohou akné paradoxně zhoršit. 

Ačkoliv s genetikou nic udělat nelze, podíváme se na to, jaké domácí masky na akné stojí za to zkusit.

maska na akné

Proč se mi dělá akné?

Akné vzniká, když se vám ucpou mazové žlázky. Tento jev může nastat kvůli nadprodukci kožního mazu, kvůli odumřelým šupinkám, které blokují pór zvenčí, či kvůli nečistotám z okolního prostředí. Z toho důvodu je žádoucí, aby byla pokožka se sklonem k akné pravidelně čištěná

Také není vhodné pupínky vymačkávat rukou. Pokud jsou na prstech a za nehty nečistoty, může se vám v kůži rozjet zánět. Klíčem k úspěchu je taktéž používání kvalitních kosmetických přípravků, které neucpávají póry.

3 masky proti akné

Jednou, či dvakrát za týden by si měla každá žena najít čas na pleťovou masku. Pokud nemáte zrovna cestu do obchodu, nebo vás všechny z nabízených možností zklamaly, vyzkoušejte domácí, které si dokážete připravit během několika minut.

Maska z kurkumy

Budete potřebovat:

 • Mletou kurkumu
 • Med
 • Teplou vodu

Všechny tyto ingredience smíchejte do trochu hustší pasty a naneste ji na čistý obličej. Na něm nechte tuto masku působit cca 10 minut. Posléze masku umyjte teplou vodou.

maska na akné z kurkumy
kávová maska na akné

Kávová maska

Budete potřebovat:

 • ½ hrnku mleté kávy
 • ½ hrnku tmavého kakaa
 • 1 hrnek plnotučného mléka
 • 1 lžíci citronové šťávy
 • 1 lžíci medu

V misce smíchejte kakao a kávu. K nim přidejte mléko a míchejte, dokud nevznikne něco jako pasta. (Pokud je to potřeba mléka nedávejte tolik.) Posléze do základu přidejte citronovou šťávu a med. Tuto směs dejte na tvář a nechte ji tam 20 minut. Nakonec opláchněte. V případě zájmu si před oplachem udělejte jemnou masáž obličeje. Káva v tomto případě poslouží jako peeling.

Drožďová maska

Budete potřebovat:

 • 1 lžíci čerstvého droždí
 • 3 kapky tea tree oleje
 • 5 kapek citronové šťávy
 • 2 lžičky vinegaru

Smíchejte všechny ingredience a dejte je působit na tvář. 10 minut by mělo stačit. Pak masku umyjte teplou vodou. Tato maska se může v případě potřeby používat až dvakrát týdně. Jakmile se akné trochu zlepší, můžete prodloužit interval na jednou za 7-10 dní.

drožďová maska na akné

Také myslete na to, že jednou z cest, jak zmírnit problémy s akné, je zdravá strava. Mějte proto v jídelníčku dostatek vitamínů, minerálů a dalších pro tělo prospěšných látek. Naopak se vyhněte všemu, v čem je hodně tuku.

Napsat komentář