Sjednocení pleti: Jak odstranit pigmentové skvrny?

I když je v současné době hodně populární rozmanitý vzhled, mnoho žen stále bojuje s přijetím pigmentových skvrn, které mohou zdobit jejich dekolt, ramena a obličej. V lepším případě jde o pigmentové skvrny od sluníčka, v tom horším jde o následek akné nebo stárnutí. Existují metody jak podpořit sjednocení pleti a snížit viditelnost nerovnoměrného barevného tónu?

Za symbol krásy, zdraví a atraktivity se považuje pokožka bez akné, nadbytečné mastnoty a pigmentových skvrn, které způsobují její odlišné zbarvení. Jenže, nežijeme v ideálních podmínkách, takže s některým z těchto problémů se většina z nás obvykle setká.

Výhodou pigmentových skvrn je to, že se dají zakrýt dobrým make-upem. Řekněme si ale upřímně, že ne vždy máme na jeho aplikaci dostatek času. V některých případech navíc může jít o rušivý element, protože návyk musíme dodržovat i na dovolené nebo o víkendech na chatě, kdy chceme jednoduše vypnout.

Vznik pigmentových skvrn má různé důvody. Zatímco některým se dá celkem snadno předcházet, další mít pod kontrolou nelze. Proto se na vše, co s pigmentovými skvrnami a sjednocením pleti souvisí, podíváme níže.

Příčiny hyperpigmentace pokožky

Hyperpigmentace je stav, v jehož průběhu jsou některé části kůže tmavší než je jejich okolí. Jedním z vysvětlení je, že kůže na tomto místě produkuje větší množství melaninu. Problém s hyperpigmentací pak může postihnout prakticky kohokoliv. Ženy navíc mohou pocítit potíže s hyperpigmentací pokožky během těhotenství. Vliv může mít i vyšší věk a poškození kůže vlivem úrazu, akné a podobně.

Tipy pro sjednocení tónu kůže

jak na sjednocení pokožky

Krém s UV faktorem

Světlejší typy nejspíš zaznamenaly, že se jim hyperpigmentace pokožky objevuje během jarních a letních měsíců, kdy začíná mít sluneční svit sílu. Úplně nejjednodušším řešením tohoto problému je používání kvalitních krému s ochranným faktorem, které budete nosit v průběhu celého roku. V ideálním případě by mělo být SPF alespoň 15-30.

Hydratace pokožky

Dalším zajímavým tipem je pravidelné používání hydratačních krémů, které dodají vaší kůži vláhu. Ta je důležitá pro podporu obnovy buněk, což může v delším časovém horizontu přispět k tomu, že se zesvětlí tmavé skvrny po akné a vyrážkách.

STOP mačkání

Problém s hyperpigmentací kůže se zhoršuje poté, co vaše nenechavé ruce začnou vymačkávat pupínky a černé tečky. Pokud si nemůžete pomoci, zkuste používat enzymatické peelingy, které dovedou odstranit horní vrstvu kůže a tím přispívají k jednoduššímu odstraňování nerovností a k lepšímu čištění pórů. Také se naučte pravidelně docházet za kosmetičkou, která vám vyčistí pleť profesionálními přípravky.

Vitamín C

Některé ženy nedají dopustit na aplikaci citronu na kůži, tuto metodu vám ale nemůžeme z bezpečnostních důvodů doporučit. To ale neznamená, že by vám vitamín C, který se v citronu přirozeně vyskytuje, nemohl pomoci. Nejlepší volbou je použití kvalitních sér s vysokou koncentrací vitamínu C, který může z dlouhodobého pohledu zesvětlovat a projasňovat pokožku. Počítejte ale s tím, že taková séra bývají finančně celkem náročná. (Ta levná nemusí obsahovat vitamínu C dostatečnou koncentraci na to, aby byla účinná.)

Zesvětlující krém

V lékárnách také seženete speciální dermatologické krémy, které dovedou při dlouhodobé aplikaci zmírnit viditelnost pigmentových skvrn a pih. Je ale nutné, aby se používaly dlouhodobě, protože u některých skvrn může jejich zesvětlení trvat delší dobu.

jak sjednotit pleť

Laser

V případě, že rády zkoušíte náročnější zkrášlující procedury, můžete vyzkoušet odstranění pigmentových skvrn laserem. Tato varianta je ale finančně náročnější a skvrny se mohou časem zase vrátit, takže není vhodná pro každého.

Přírodní doplňky stravy

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z výše uvedených variant, rozhodně neuděláte nic špatného, když ji doplníte dlouhodobým užíváním kvalitních doplňků stravy na podporu normálního stavu kůže, vlasů a nehtů, které obsahují vitamíny a bylinky. V jejich složení byste měly najít vitamíny skupiny B, vitamín C, železo, zinek, přesličku rolní, pivovarské kvasnice a další.

Napsat komentář