Krém na pleť: Proč ho používat a jak vybrat správně?

Hydratační krém na pleť by měl být ve výbavě každého člověka, protože pomáhá udržovat normální a mladistvý vzhled pokožky. Každý typ kůže má ale specifické požadavky, proto se podíváme, co dalšího byste měly brát při nákupu krému v úvahu.

Stalo se vám někdy, že jste se dívaly na nějaký pořad o celebritách, případně jste sjížděly jejich sociální sítě, a nemohly jste uvěřit tomu, že nějaká slavná dáma je již v pokročilém věku, na který byste ji vůbec netipovaly?

Samozřejmě, někdy za tím může být práce šikovného plastického chirurga nebo estetického dermatologa, není to tak ale vždycky. Mnohé ženy podporují svou genetickou výbavu i správnou péčí o pokožku, která je jedním ze základních pilířů úspěchu.

Než ale začnete kupovat nejrůznější séra a pleťové masky, měly byste mít na své kosmetické poličce kvalitní pečující krém, který je vhodný pro váš typ pokožky. Jiné benefity vám totiž může nabídnout krém na mastnou pleť a krém na citlivou pleť.

Jak tedy při výběru nešlápnout vedle?

Proč používat krém na pleť?

Krém na pleť má nezastupitelnou úlohu, protože může podpořit normální stav kožní bariéry. Dále obvykle obsahuje hydratační a pečující složky, takže kůže by neměla postrádat vlhkost a měla by být v nejlepším možném stavu. Velkou roli hrají jednotlivé ingredience, které mohou pomoci předcházet vzniku akné, šupinek, podráždění a podobně. Některé speciální krémy dokonce dovedou redukovat viditelnost tmavých kruhů pod očima, případně obsahují i SPF, které je důležité při ochraně kůže před předčasným stárnutím.

Jak vybrat ten správný?

Jelikož pleťových krémů existuje na našem trhu prakticky nespočet, je těžké se orientovat v tom, který pro vás bude nejlepší. Proto vám nabízíme stručný návod, díky kterému byste si měly brzy udělat jasno.

jak vybrat krém na suchou pleť

Krém na suchou pleť

Suchá pleť má problém s udržením vlhkosti, z toho důvodu bývají krémy pro tento typ pokožky především hydratační. Dobrým krokem je používání krémů, které obsahují ceramidy, protože pomáhají předcházet následné ztrátě hydratace během dne. Navíc, množství ceramidů se s postupujícím věkem snižuje, takže po takovém krému mohou sáhnout i zralé ženy. Špatný není ani glycerin, který dovede kůži solidně promastit a mandlový olej.

Krém na mastnou pleť

Mastná pleť také potřebuje hydrataci. Na druhou stranu, textura krému by neměla být příliš hutná, protože by mohla podporovat ucpávání pórů, a tím pádem vznik akné, kterého se potřebujete zbavit.

V krému na mastnou pleť hledejte například levanduli, jíl, kyselinu mléčnou, síru, zinek a další látky, které dovedou bojovat proti přebytečnému kožnímu mazu. Také může jít o látky, které mají antibakteriální účinky, takže mohou redukovat zánět.

Krém na smíšenou pleť

Smíšená pleť má několik různých požadavků, proto bychom vám doporučili, abyste používaly dva druhy krémů, které jsou vhodné pro oba typy pokožky. Pokud se vám do toho ale nechce, určitě nic nepokazíte tím, když sáhnete po krému s obsahem vitamínu E, po krémech s kyselinou hyaluronovou a podobně. Tyto látky jsou vhodné prakticky pro všechny typy pokožky, takže ani ta smíšená by s nimi neměla mít problém.

krém na mastnou smíšenou pleť

Jaký je rozdíl mezi krémem a sérem?

Na první dobrou by se dalo říct, že hlavní rozdíl je v tom, že krém má krémovou texturu a sérum ji má tekutou. To ale nemusí být vždy pravidlem, protože existují i krémová séra na pleť, která se dají sehnat v obalu s pumpičkou.

Rozdíl většinou bývá v tom, že séra mají vyšší koncentraci účinných látek, takže mají větší sílu než klasický krém. Obvykle se navíc nanáší na vyčištěnou pokožku ještě před aplikací krému, takže si z nich kůže vezme přesně to, co potřebuje. Vzhledem k většímu obsahu aktivních látek bývají séra o něco dražší než krémy, ale také to nemusí být ve všech případech pravidlem.

Aby byl stav pokožky co nejlepší, snažte se ji čistit dvakrát denně. Poté aplikujte sérum a krém, který je vhodný pro váš typ pokožky. Když k tomu ještě nezapomente každý den použít krém s SPF 20+ (a to i v zimě), uvidíte, že časem vám začnou vrstevnice stav vaší kůže závidět. Tím spíš, pokud se ji ještě navíc rozhodnete podpořit zevnitř a vše ostatní doplníte dlouhodobým užíváním přírodních doplňků stravy na podporu normálního vzhledu pokožky.

Napsat komentář