6 tipů, jak zlepšit pleť: Znáte všechny?

Krásná a zářivá pokožka s minimem vrásek je naší vizitkou. Ostatní mohou snadno poznat, jak dobře se o sebe staráme, jestli dostatečně spíme nebo kolik je nám let. Jelikož se mnoho z nás dopouští základních chyb, které vás mohou oddalovat od cíle, v dnešním článku se podíváme na to, jak k péči o pleť přistupovat správně a zlepšit pleť.

Možná hodiny prosedíte u obsahu na sociálních sítích, kde se to doslova hemží nejrůznějšími tutoriály pro podporu krásy. Potíž je v tom, že na sociální média se dostane každý, mnozí dokonce upravují své výstupy v nejrůznějších aplikacích a filtrech, takže to, co vypadá na první pohled jako dobrý a fungující nápad, může být nakonec celkem průšvih.

Některé rady, které můžete na internetu v oblasti péče o zevnějšek najít, jsou navíc vyloženě škodlivé. Proto je důležité vědět, jakým hříchům byste se měly při péči o pokožku raději vyhnout.

Zlozvyky v péči o pleť

Zlozvyků, kterých se ženy mnohdy dopouští, existuje snad nespočet. Mezi ty úplně nejhorší ale jednoznačně patří absence odličování a čištění pleti. Kromě toho, že když budete spát nalíčené, budete mít problematickou pokožku, také si ale můžete zadělat na ječné zrno a další nepříjemné potíže.

Dalším problémem je “pitvání” a vymačkávání pupínků, které se vám mohou objevit na tváři. Kromě toho, že je jde mnohem hůř zakrýt, do rány si můžete zavléct infekci. A o to rozhodně nestojíte.

Také ale můžeme jmenovat používání citronu na zesvětlování pigmentových skvrn, absenci kvalitní pečující kosmetiky, používání kosmetiky s obsahem alkoholu a mnoho dalších věcí. Níže se proto podíváme na to, jak to naopak celé dělat správně.

Co pomáhá na lepší pleť?

co pomáhá na lepší pleť

Ochrana před sluncem

Pokud bychom měli na něco opravdu apelovat, pak by to byla ochrana kůže před negativním vlivem UV záření, které k nám dokáže proniknout i přes mraky. I když se opálená kůže považuje za znak zdraví a bohatství, kromě toho, že absence používání kvalitního krému proti slunci zvyšuje riziko rakoviny kůže, slunce může v dlouhodobém horizontu přispět i k rychlejšímu stárnutí pokožky. Proto, ať už je leden, srpen nebo říjen, pokaždé, když jdete ven, používejte krém s ochranným faktorem 30+.

Odličování

Dalším hodně důležitým bodem je i odličování a čištění pokožky. K tomu by mělo v ideálním případě docházet dvakrát denně, vždy ráno a večer. A to i když nejste nalíčené. Pravidelné čištění pomáhá odstraňovat nejrůznější nečistoty (maz, odumřelé buňky, kosmetika, prach…), také ale zajišťuje, že se budou mnohem lépe vstřebávat účinné látky z krémů, sér a dalších pečujících přípravků. Při čištění je vhodné postupovat v několika fázích. V první řadě odstraňte make-up a hrubší nečistoty odličovacím mlékem, posléze si obličej ještě umyjte gelem.

Pečující kosmetika

Dále byste neměly ignorovat ani nutnost používání kvalitní pečující kosmetiky, která by měla být vhodná pro váš typ pokožky. Kromě denního a nočního krému mějte po ruce i speciální krém na oční okolí a sérum, které obsahuje koncentrovanější pečující látky. Zhruba jednou týdně si také nezapomeňte udělat masku a peeling, protože tak podpoříte mladistvý a zdravý vzhled své pokožky.

STOP neřestem

Celkovému vzhledu vaší kůže pomůže i to, když se rozhodnete omezit, nebo vyškrtnout, obvyklé neřesti, mezi které patří například kouření a nadměrné pití alkoholu. Během kouření se do těla uvolňují toxické látky a potahování z cigarety má negativní vliv na vznik vrásek v okolí úst. Alkohol zase odvodňuje organismus a zhoršuje kvalitu spánku, takže kvůli jeho častému pití můžete taktéž vypadat starší.

Voda

Co byste si naopak měly dopřávat ve velkém je voda. V průběhu dne se jí snažte vypít alespoň 2,5 až 3 litry. Do pitného režimu můžete také zahrnout polévky.

Výživa pleti

V neposlední řadě také nezapomínejte na dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu normálního vzhledu pokožky, které obsahují komplex pečujících látek, jež se doplňují navzájem. V jejich složení hledejte astaxanthin, vitamín C, vitamín E, komplex vitamínů skupiny B, měď, zinek, selen a další důležité živiny. Když jejich užívání navíc podpoříte výše uvedenými tipy, uvidíte, že se to za nějakou dobu odrazí na vašem pěstěnějším vzhledu.

Napsat komentář